کشف ذخایر نفتی جدید در ازبکستان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آکی‌پرس، استخراج یکی از دخایر نفت و گاز طبیعی میعانات گازی در منطقه قشقادریا در ازبکستان آغاز گردید.

در همین حال وجود ذخایر نفتی در شهرهای بهارستان در منطقه مبارک در تاریخ ۱۰ آگوست توسط مقامات ازبک تایید شده و این ذخیره نفتی نیز بهارستان نامگذاری شده است.

بنا بر گزارش رسانه‌های محلی، این نخستین ذخیره نفت و گاز شرکت توسعه اپسیلون در بلوک سرمایه‌گذاری مبارک است. ذخایر جدید در رسوبات ژوراسیک واقع شده‌اند.

همچنین چندی پیش در منطقه مرزی بخارا، در نزدیکی مرزهای ترکمنستان نیز ذخیره گازی جدیدی کشف شده بود که گفته می‌شود حامل بیش از ۵ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی است.

گفتنی است طی سال‌های ۲۰۱۷ به بعد ازبکستان با همکاری کشورهای خارجی روند رو به توسعه‌ای از اکتشاف ذخایر جدید و افزایش تولید نفت خود صورت داده است.
در چارچوب برنامه ۵ ساله توسعه این کشور، ارتقاء تولید انرژی کشور به بیش از ۲ برابر یکی از اهداف تعیین‌شده می‌باشد.

ازبکستان در حال حاضر به لحاظ برخورداری از ذخایر نفت و گاز در رتبه دوم در آسیای مرکزی، پس از قزاقستان قرار دارد.
رویکردهای جدید ازبکستان موجب شده شرکت‌های نفتی بزرگ در بازار این کشور به رقابت بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

در روز جاری ظرفیت ناوگان سوخترسانی یونش تکمیل شده است . در صورت ثبت سفارش ،درخواست شما در اولین ساعت کاری روز بعد رسیدگی می شود.توصیه می کنیم در ساعات ابتدایی روز و زمان هایی که در محل کار یا منزل متوقف هستید سوخت مورد نیاز خودتان را سفارش دهید تا در ساعات شلوغی با ترافیک عملیاتی مواجه نشوید.