نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

وزیر نفت: هیچ قراری برای افزایش قیمت بنزین گذاشته نشده است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بیژن زنگنه، وزیر نفت در حاشیه مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هیچ قراری برای افزایش قیمت بنزین گذاشته نشده است و برداشتی که در این باره شده درست نیست.

زنگنه همچنین درباره مصوبه روز گذشته شورای اقتصاد درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی گفت: هنوز هیچ تصمیمی نهایی نشده است.

این عضو کابینه دولت در خصوص توسعه پتروپالایشگاه‌ها، گفت: حتماً از این سیاست حمایت خواهیم کرد و اگر شخصی تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشد و منابع مالی طرح را تأمین کند از آن حمایت خواهیم کرد.

وی افزود: قانونی در همین راستا در مجلس تصویب شده و آیین‌نامه اجرایی این مسئله را نیز دیروز برای دولت ارسال کردیم؛ حتی زودتر از زمانی که متعهد بودیم و تسهیلاتی را نیز برای پتروپالایشگاه‌ها در نظر گرفته‌اند که دولت نیز برای راه‌اندازی به آن‌ها کمک خواهد کرد؛ ما نیز در همین قالب کمک‌هایی را خواهیم داشت.

وزیر نفت با اشاره به اهمیت تقویت صنایع پایین‌دستی گفت: اگر بخواهیم مواد پایین‌دستی تولید کنیم، باید به مسائل بین‌المللی و صادرات توجه داشته باشیم.

وی درباره اتفاقات اخیر در مورد آرامکو و افزایش تقاضا برای خرید نفت از ایران، گفت: درباره تحریم و برنامه‌ها در این حوزه صحبتی نخواهم کرد.

وزیر نفت با اشاره به برنامه‌های وزارت نفت برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان تصریح کرد: با توجه به تجاربی که در این حوزه توسط معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری و سایر حوزه‌ها اخذ کرده‌ایم، از این شرکت‌ها استفاده خواهیم کرد اما نباید شرایط به‌گونه‌ای باشد که این شرکت‌ها به منابع مالی معتاد شوند.

زنگنه افزود: با توجه به تجارب دنیا این شرکت‌ها را تنها در دوران جنینی با روش‌های متعددی که تعریف شده، حمایت مالی خواهیم کرد اما در مجموع این شرکت‌ها مورد حمایت ما هستند و برنامه‌هایی را برای آن‌ها در نظر داریم.

وزیر نفت درخصوص صحبت‌های اخیر در مورد افزایش گوگرد بنزین توزیع‌شده در تهران گفت: من تا کنون این صحبت‌ها را از سازمان محیط زیست نشنیده‌ام و بخش‌های دیگری این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند.

وی افزود: تاکنون هیچ گزارشی در این باره اعلام نشده است اما با وجود این، امروز با آقای کلانتری در مورد این مسئله صحبت خواهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید