نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ورشکستگی ۲۰۸ تولیدکننده نفت و گاز آمریکا طی ۵ سال

طی دوره پنج‌ساله ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، ۲۰۸ تولیدکننده نفت و گاز در آمریکا درخواست ورشکستگی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، شرکت حقوقی هاینس اند بون، آخرین گزارش ورشکستگی در بخش انرژی آمریکا را اعلام کرده است. این گزارشها شامل ورشکستگی‌های تولیدکنندگان نفت و گاز آمریکای شمالی و  میادین نفتی آمریکا از آغاز ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ می‌شود.

طی این دوره پنج‌ساله، ۲۰۸ تولیدکننده نفت و گاز درخواست ورشکستگی کرده‌اند. با کاهش شدید قیمت نفت در ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، بیش از ۱۰۰ درخواست ورشکستگی گزارش شد. با بهبود نسبی قیمت نفت پس از ۲۰۱۶، تعداد این درخواست‌ها در ۲۰۱۷ به ۲۴ و در ۲۰۱۸ به ۲۸ مورد رسید.

ولی طی سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۸ شاهد کاهش شدید قیمت نفت بودیم که تا ۲۰۱۹ ادامه یافت، در نتیجه تعداد درخواست‌های ورشکستگی در ۲۰۱۹ دوباره تا ۴۲ درخواست افزایش یافت.

از ۲۰۸ گزارش ورشکستگی، تگزاس با ۹۴ درخواست در رتبه اول قرار دارد. کلرادو و لوئیزیانا با ۱۱ درخواست پایین‌تر از تگزاس قرار گرفته‌اند و نیویورک با ۱۰ گزارش در رتبه چهارم است.

شرکت هاینس اند بون همچنین گزارش داد بخش خدمات میادین نفتی هم ضربه سختی خورده و ۱۹۶ ورشکستگی طی این دوره پنج‌ساله اتفاق افتاده است. کل میزان بدهی بخش خدمات میادین نفتی طی این دوره حدود ۶۶ میلیارد دلار بوده که باز هم تگزاس با ۱۰۲ ورشکستگی پیشتاز است.

به گزارش این شرکت، قیمت کالاها همچنان برای تولید کنندگان چالش‌برانگیز است. در این گزارش آمده است: «به‌نظر می‌رسد بازار نفت علی‌رغم دو رویداد ژئوپولیتیکی مهم در خاورمیانه همچنان در برابر افزایش قیمت نفت مقاومت می‌کند ــ حمله  سپتامبر ۲۰۱۹ به تأسیسات نفتی آرامکو و افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا پس از ترور سردار سلیمانی در هفتم ژانویه».

در حال حاضر هم شیوع ویروس کرونا چالشی برای تولیدکنندگان نفت است چون توانسته ۱۰ درصد قیمت نفت را طی هفته گذشته کاهش دهد. اگر این روند ادامه یابد و قیمت گاز طبیعی همچنان پایین بماند، سال ۲۰۲۰ سال دیگری برای ورشکستگی تولید کنندگان نفت و گاز به‌خاطر مسائل مالی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید