نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بنزین سوپر شاید از اول مهر

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، از عرضه مجدد بنزین سوپر از ابتدای مهرماه و پس از پایان سفرهای تابستانی خبر داد.

اسدالله قره‌خانی با اشاره به عدم عرضه بنزین سوپر در جایگاه های سوخت، اظهار کرد: دو هفته آتی اوج سفرهای تابستانی در کشور است که همواره با افزایش مصرف بنزین همراه است . احتمالا پس از این دو هفته و از ابتدای مهرماه عرضه مجدد بنزین با اکتان بالا در جایگاه های سوخت آغاز می شود.

وی با بیان این‌که اگر در مهرماه این نوع بنزین در جایگاه های سوخت عرضه نشود جای سوال دارد، افزود: اگر میزان مصرف بنزین با کاهش سفرها کمتر شود، تولید این نوع از بنزین  از سر گرفته می شود.

وی با بیان این‌که روزانه بین ۲ تا ۳ میلیون لیتر بنزین سوپر مصرف می شود، تصریح کرد: تولید ۵ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ معادل تولید ۳ میلیون لیتر بنزین با اکتان بالاتر یا سوپر است، بنابراین حدود ۲ میلیون لیتر از این طریق صرفه جویی می شود.

سیستم احتراق برخی خودروهای خارجی با بنزین با اکتان بالاتر  تنظیم شده است

وی با تاکید بر اینکه زمانی که مقدار مصرف بنزین کاهش و توازنی بین تولید و تقاضا ایجاد شود تولید بنزین سوپر آغاز می شود، افزود: اولویت نخست این است که ابتدا مصرف بنزین داخلی مردم از تولید داخل تامین شود و سپس به فکر تامین بنزین سوپر باشیم.

قره خانی با بیان اینکه سیستم احتراق برخی خودروهای خارجی با بنزین معمولی همخوانی ندارد ، ادامه داد: اگر این خودروها از بنزین معمولی استفاده کنند تنظیمات خودرو به هم می ریزد و مشکلاتی برای خودرو ایجاد می شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس  به خانه ملت گفت: اگر از مهرماه عرضه بنزین سوپر آغاز نشود، از شرکت ملی پالایش و پخش پرسیده می شود که پس از کاهش مصرف بنزین معمولی چرا بنزین سوپر تولید نمی شود(بیشتر بدانید)، البته با توجه به اینکه این نوع بنزین قیمت بالاتری دارد به زودی تولید آن از سر گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید