نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

احتمال افزایش شدید بهای بنزین در پی تحریم های آمریکا علیه ایران

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛  تلویزیون آلمان اعلام کرد: تحریمهای ضد ایرانی آمریکا موجب گران شدن بنزین در آلمان خواهد شد.

شبکه تلویزیونی خبر آلمان (ان تی وی) با اشاره به اینکه رئیس جمهور ترامپ به دنبال محدود کردن صادرات نفت ایران است، گزارش داد: این تلاش ها موجب شده است ایران نیز در مقابل تهدید کند یکی از مسیرهای مهم ترانزیتی نفت را مسدود خواهد کرد. از جمله تبعات اقدام احتمالی ایران، افزایش قیمت سوخت در آلمان (و اروپا) خواهد بود.

خبرنگار این شبکه با پیش بینی آنکه بهای هر لیتر بنزین در آلمان می تواند به مراتب از این هم گرانتر شود در بیان علت گرانی سوخت در آلمان (و اروپا) اظهار داشت: قرار است رئیس جمهور ترامپ از نوامبر آینده، تحریمهای جدیدی را علیه ایران اعمال کند. وی قصد دارد صادرات نفت ایران را محدود کند. در مقابل ایران هم تهدید به بستن تنگه هرمز کرده است؛ تنگه ای که ترانزیت نفت کشورهای عرب صادر کننده نفت خام را امکانپذیر می کند.

این تهدید در زمانی احتمال اجرا دارد که استخراج نفت ونزوئلا نیز با کاهش مواجه شده است. همه این عوامل می توانند بر بازار جهانی نفت تاثیر بگذارند و عرضه را کاهش و همزمان، قیمت هر بشکه نفت خام را که این روزها تقریبا هفتاد و دو دلار است به بیش از یکصد دلار افزایش دهند. احتمال افزایش شدید بهای بنزین در پی تحریم های آمریکا علیه ایران

یک کارشناس اقتصادی آلمانی در این باره گفت: به نظرم رانندگان وسایل نقلیه باید آمادگی جهش بالای قیمت بنزین را در آینده داشته باشند.

این روزها همواره بر شمار صاحبان وسایل نقلیه که به طور هدفمند، جایگاه سوخت رسانی مطلوب خود را (به لحاظ قیمت مناسب) انتخاب می کنند، افزوده می شود. در این میان پمپ بنزین ها هم هرگونه تغییر قیمت اعلامی از ناحیه «اداره رقابت فدرال آلمان» را ظرف پنج دقیقه بر روی تابلو عرضه فرآورده های نفتی خود اعلام می کنند. با دریافت این اطلاعات امکان مقایسه قیمتهای رقابتی برای رانندگان خودرو فراهم می شود.

یک کارشناس اقتصادی در این باره گفت: متاسفانه افزایش قیمت سوخت برای تمامی طرفها کم و زیاد وجود دارد و آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. از سوی دیگر، بحث نفع مشتریان هم مطرح است. چون آنها در جستجوی یک بازه زمانی مناسب برای مراجعه به جایگاه های سوخت رسانی هستند تا در نهایت با قیمت مناسبی، سوختگیری کنند.

به گفته کانون اتومبیل رانی عمومی آلمان در حال حاضر ارزانترین زمان برای مراجعه رانندگان خودرو در آلمان به پمپ بنزیها بین ساعت ۱۵ تا ۱۷ و برای شبها نیز از ساعت ۱۹ لغایت ۲۲ است که برای بسیاری بعد از پایان ساعات کار محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید