شهریور ۱۹, ۱۳۹۷

سوالات متداول

در این صفحه سوالات متداول که در خصوص خدمات دومینو پرسیده میشود فهرست شده اند. اگر سوالی در ذهن شماست که در اینجا پاسخ داده نشده است .با ما تماس بگیرید.

۵ سوال برتر

 دومینو چیست ؟

دمینو یک سرویس سوخت رسانی سریع و بر اساس درخواست مشتری  است که در مکان دلخواه و زمان دلخواه شما باک خودرویتان را پر میکند .با دومینو استرس کمبود سوخت را برای همیشه فراموش کنید. فوتون ها دومینو به صورت مداوم آموزش میبینند تا سوخترسانی امن و با کیفیت را انجام دهند.

دومینو در چه مناطقی سرویس میدهد؟

دومینو در حال حاضر در منطقه یک (ناحیه ۲و۳و۷و۸) ،در منطقه سه  (ناحیه۲و۳و۶) در منطقه شش (ناحیه ۱و۲و۳و۵) در مدت زمان کمتر از ۳۰ دقیقه خدمت ارائه میکند. در مناطق دیگر این زمان به حدود ۴۵ دقیقه می رسد. نقشه زیر را ببینید.

دومینو در چه ساعاتی سرویس میدهد ؟

دومینو در حال حاضردر ساعات زیر خدمات ارائه میکند

شنبه ها از ساعت ۱۲ ظهر الی ۱۹ عصر

یکشنبه تا چهارشنبه  از ساعت ۸ صبح الی ۱۹ عصر

پنجشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۱۷ عصر

هزینه خدمات دومینو چقدر است؟

هزینه خدمات دومینو در حال حاضر به شرح زیر است:

تا ۳۵ لیتر ۷۰۰۰ تومان هزینه حمل و خدمات سوخترسانی

از ۳۵ تا ۵۰ لیتر ۹۰۰۰ هزینه حمل و خدمات سوخترسانی


دومینو از کجا سوخت را تامین میکند ؟ کیفیت سوخت چگونه است ؟

 دومینو در حال حاضر سوخت مورد نیاز خود را از پمپ بنزین های مجاز سطح شهر تامین میکند . نکته مهم این است که ما از پمپ هایی سوختگیری میکنیم که  حداقل یک روز از تخلیه سوخت در آنها گذشته باشد و حداکثر سه روز .با کنترل این زمان ما مطمئن هستیم که سوخت دریافتی ما کمترین میزان ناخالصی ناشی از بهم خوردن ناشی از ورود سوخت جدید یا ماندگی سوخت در مخازن زیر زمینی پمپ بنزین ها را دارد.

سفارش سوخت

چطور سفارش بدم ؟

شما به سادگی با دریافت برنامه  موبایل رایگان  اندورید از  سایت دومینو و IOS از سایت  سیب اپ میتوانید به راحتی با تعیین میزان سوخت مورد نیاز و مشخص کردن مکان خودتان روی نقشه در ساعت و روز مورد دلخواه سوخت سفارش داده شده را تحویل بگیرید .(دریافت برنامه )

آیا هزینه ای برای کنسل کردن سفارش وجود دارد ؟

بله در صورتی که  فوتون های دومینو به سمت شما حرکت کرده باشند هزینه حمل بر اساس تعرفه سوخت دریافت  خواهد شد اما هزینه بنزین درخواستی شما در حساب کاربری تان شارژ میشود.در صورتی که فوتون های ما به سمت شما حرکت نکرده باشند هزنیه ای برای کنسل کردن دریافت نمیشود. در صورتی که نیازمند کنسل کردن درخواست هستید با شماره ۸۸۹۳۰۱۶۲ -۰۲۱ تماس حاصل فرمایید .

چطور مطمئن شوم همان مقداری که پرداخت کردم سوخت دریافت میکنم؟

دومینو از همان استاندارد های رسمی کشور که برای پمپ بنزین ها و کالیبراسیون آنها استفاده میشود بهره میگیرد . علاوه بر این ما از فناوری پمپ های ویژه سوخت استفاده میکنیم که به هیچ عنوان هوا همراه سوخت منتقل نمیشود و در نهایت از لیتر شماره های دیجیتال با دقت میلی لیتر استفاده میکنیم . تجهیزات ما به صورت دوره ای بازرسی و کالیبره میشوند تا از این نظر مشکلی نداشته باشند .

دومینو چقدر سوخت تحویل میدهد ؟

فوتون ها ما میتوانند تا ۱۰۰ لیتر بنزین را با خود حمل کنند. بنابر این میتوانند اغلب ماشین های معمول را تامین کنند .سیستم نازل و شیلنگ موجود در فوتون های ما به فناوری قطع کن مجهز است و به راحتی بعد از پر شدن باک خودروی شما سوختگیری به صورت کاملا ایمن متوقف میشود.

چطور هزینه سوخت را پرداخت کنم ؟

به سادگی و تنها با داشتن رمز دوم کارت میتوانید مانند همه خرید های اینترنتی دیگر با استفاده از درگاههای امن بانکی پرداخت خودتان را انجام دهید . به زودی و برای مشترکان دومینو امکان پرداخت با کارت در محل سوختگیری نیز فراهم میشود .

هزینه خدمات دومینو چقدر است؟

هزینه خدمات دومینو در حال حاضر به شرح زیر است:

تا ۳۵ لیتر ۷۰۰۰ تومان هزینه حمل و خدمات سوخترسانی

از ۳۵ تا ۵۰ لیتر ۹۰۰۰ هزینه حمل و خدمات سوخترسانی

 

چرا دومینو مبلغ سوخت را به صورت پیش پرداخت دریافت میکند ؟

با توجه به اینکه ما سفارش شما را بعد از دریافت ارجا میکنیم و عملا کالای مورد درخواست شما تبدیل به یک خدمت جاری میشود باید از واقعی بودن درخواست ها مطمئن باشیم .بنا بر این برای افرادی که  عضو باشگاه مشتریان دومینو نیستند پرداخت ها به صورت پیش پرداخت است اما برای دوستانی که عضو باشگاه ما هستند امکان پرداخت بعد از دریافت سوخت وجود دارد .

در مورد حمل و نقل

چه ساعاتی میتوانم درخواست سوخت بدهم ؟

دومینو در حال حاضردر ساعات زیر خدمات ارائه میکند

شنبه ها از ساعت ۱۲ ظهر الی ۱۹ عصر

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۱۹ عصر

ما در حال حاضر بعد از ساعت ۱۹ به دلیل ترافیک پر حجم و بر اساس استاندارد های ایمنی دومینو سرویس ارائه نمیکنیم . اما به زودی ساعت های جدیدی که ترافیک کمتری در شهر وجود دارد به ساعات کاری ما اضافه میشود . توصیه میکنیم در ساعات خلوت روز و وقتی در منزل یا محل کار هستید درخواست خود را ثبت کنید تا بتواینم به خوبی به شما سرویس ارائه کنیم .

آیا باید در زمان سوختگیری در خودرو ام باشم ؟

بله . شما باید در زمان سوختگیری برای باز کردن درب باک خودرو حضور داشته باشید . اعضای باشگاه مشتریان ما میتوانند از خدمات دومینو به منظور سوختگیری بدون حضور در محل استفاده کنند. برای این منظور به صفحه باشگاه مشتریان دومینو مراجعه کنید .

فوتون های شما چگونه ماشین من را تشخیص میدهند؟

در زمان ارائه سرویس فوتون های ما با شما تماس میگیرند و بر اساس درخواست شما و در خودروی مورد نظر شما سوختگیری صورت میگیرد . در صورتی که حضور ندارید باید در بخش یادداشت های سفارش شماره پلاک خودرو و مشخصات آن را درج کنید .

موقعیت خودروی من برای سوختگیری باید چگونه باشد ؟

خودروی شما باید در محل بدون شیب و غیر مسقف قرار گرفته باشد . اگر در پیاده رو یا در پارکینگ و مسیر های عبور هستید ،لازم است خودرو را در جای مناسب قرار دهید .

ایمنی

دومینو ایمن است ؟

کاملا .تمام نیروی های دومینو بر اساس استاندارد های آتش نشانی آموزش دیده هستند .فوتون های ما به مخازن آلومینیوم از آلیاژ ویژه مجهز هستند که درون آنها فناوری  ضد انفجار به کار گرفته شده است و علاوه بر این تمام فوتون ها به آتش خاموش کن و تجهیزات اتصال زمین برای دوری از خطر الکتریسیته ساکن مجهزند. ما از فناوری بنزین سرد به منظور کاهش خطر اختلاط بخار بنزین و اکسیژن بهره میبریم که میزان بخار قابل اشتعال در محیط را نسبت به پمپ های بنزین تا ۹۶ درصد کاهش داده است .

آیا انتقال و تحویل سوخت یه مفهوم جدید و خطرناک است ؟

خیر .حمل و نقل سوخت و فرآورده های نفتی یک فناوری و روش کار بسیار قدیمی است که استاندارد های متعدد ایمنی دارد که استفاده از آنها موجب شده تا کمترین میزان حادثه وجود داشته باشد .مثال های متعددی از این امر وجود دارد انواع سیلندرهای گاز مایع که تقریبا همه ما تجربه کار با آنها را داشته ایم ، انواع کامیون های بزرگ حمل سوخت که هر کدام بیش از ۳۰۰۰۰ لیتر بنزین را حمل میکنند ،انواع مخازن سوخت کمکی در خوردهای برد بلند و سافاری فوتون های ما در مخزن ها ۱۰۰ لیتری بنزین مایع حمل میکنند که نسبت به گازهای تحت فشار در مخازن یا حجم های بزرگ بزنین بسیار کم خطر و ایمن است .

آیا دومینو از کامیون برای حمل سوخت استفاده میکند ؟

 خیر . دومینو از موتور سیلکت برای حمل سوخت استفاده میکند و نسبت به کامیون هایی که میتوانند تا ۶۰۰۰ لیتر سوخت را حمل کنند بسیار ایمن تر است .ما از مخازن کوچکتر علاوه بر مزیت ایمنی به دلیل اثرات زیست محیطی کمتر ،امکان سوخترسانی با سرعت بالاتر و همچنین سوخترسانی در مکان های صعب العبور استفاده میکنیم .

آیا دومینو به محیط زیست لطمه میزند ؟

خیر. دومینو به عنوان اولین سامانه توزیع هوشمند سوخت از سه فناوری ویژه برای کاهش بخارات بنزین در محیط زیست استفاده میکند. میزان بخارات بنزین موجود در فضای پمپ بنزین ها بیش از ۴۰۰۰ گرم بر متر مکعب است این عدد در مورد دومینو  کمتر از ۸ گرم بر مترکعب است .ما از فناوری کهاب برای بازگردان بخار بنزین به مخزن استفاده میکنیم تا کمترین بخار بنزنی در حین سوختگیری به هوا منتقل شود.همچنین هر سرویس دومینو میتواند در سال بیش از ۱۵۶ کیلوگرم نشر دی اکسید کربن به ازا خودرو را کاهش دهد .فعالیت دومینو میتواند از نشت و نفوذ میلیون ها لیتر فرآورده نفتی به آب های زیر زمینی از طریق مخازن زیر زمینی پمپ های بنزین جلوگیری کند .برای اطلاعات بیشتر در خصوص آلودگی های پمپ های بنزین میتوانید مطالب زیر را بخوانید :

https://www.ag.ny.gov/environmental/oil-spill/dangers-leaking-underground-storage-tanks

https://www.csu.edu/cerc/documents/LUSTThreattoPublicHealth.pdf

https://www.ag.ny.gov/environmental/oil-spill/dangers-leaking-underground-storage-tanks

https://www.sciencedaily.com/releases/2014/10/141007103102.htm

https://www.scientificamerican.com/article/is-it-safe-to-live-near-gas-station

چقدر احتمال خطر آتش سوزی بر اثر الکتریسیته ساکن وجود دارد ؟

به وضوح میتوانیم بگوییم هیچ !! تمام فوتون های ما به فناوری اتصال به زمین و تخلیه الکتریسیته ساکن هم در خود مخزن و هم در کل فوتون هستند و در تمام مدت نیز رانندگان ما در کنار وسیله نقلیه حضور دارند .و این موضوع خطر آتش سوزی در اثر الکتریسیته ساکن را به صفر رسانده است .کلا این نوع آتش سوزی بسیار نادر است به عنوان مثال از بین بیش از ۳ میلیارد سوختگیری در سال در ایران کمتر از ۵ مورد آتش سوزی در اثر جریان الکتریسیته رخ میدهد .که در حقیقت شانس این رخداد یک در ۶۰۰ میلیون است .اغلب این حوادث هم توسط افراد آموزش ندیده رخ میدهد که قبل از اینکه الکتریسیته ساکن بدن خود را تخلیه کنند اقدام به سوختگیری میکنند. اما فوتون های ما کاملا برای این موضوع آموزش دیده اند .

آیا امکان آتش سوزی مخازن سوخت دومینو دراثر تصادف وجود دارد ؟

برخلاف آن چیزی که در فیلم های سینمایی میبیند آتش سوزی در تصادف بسیار نادر است .که تنها در ۳ مورد از هر ۱۰۰۰ حادثه رخ میدهد .از این تعداد هم تنها ۲ درصد مربوط به مخازن سوخت و آتش سوزی در آنهاست .یعنی احتمالی در حدود ۶ در ۱۰۰۰۰۰ حادثه تصادف .علاوه بر این به دلیل کوچک بودن مخازن ما و ساخته شدن آنها از آلیاژ ویژه آلومینیوم امکان صدمه و آسیب در تصادف ها در کمترین میزان ممکن است .

خطر انفجار فوتون های دومینو چقدر است ؟

در سال گذشته نزدیک به ۱۲۰ هزار تصادف در شهر تهران رخ داده است. چند تصادف منجر به انفجار شده است ؟تصادفات بر خلاف آنچه در فیلم ها میبینید منجر به انفجار نمیشوند .آنچه موجب انفجار میشود ترکیب سه ضلع مثلث آتش یعنی اکسیژن ،ماده سوختی و گرماست . مخازن سوخت ما پر از ماده ضد انفجاری هستند که از به وجود آمدن ترکیب هوا و بنزین جلوگیری میکنند .برای انفجار شمار نیاز به ترکیبی از ۹۲ درصد هوا و ۸ درصد بنزین دارید که این ترکیب اصولا در مخازنی که پر از بخار بنزین هستند به وجود نمی آید . در یک تصادف جمع شدن تمام عوامل حریق عملا بسیار دور از ذهن است .

  

سوالات متفرقه

من خارج از محدوده سرویس دهی دومینو هستم ،چقدر طول میکشد تا سرویس شما به من برسد ؟

در حال حاضر در مناطق تحت پوشش ما سرویس در مدت زمان ۳۰ دقیقه ارائه میشود . در مناطق  دیگر ارائه سرویس  حدود یکساعت تا ۷۰دقیقه طول میکشد.

آیا میتوانم از خدمات دومینو برای موتور سیکلت یا وسایل نقلیه بجز خودرو استفاده کنم ؟

بله . شما میتوانید برای این موتورسیکلت ها از سرویس اکسپرس استفاده کنید . در بقیه موارد هم تنها به این دقت کنید که سوختی که ما تحویل میدهیم آیا مناسب وسیله شما هست یا خیر.

آیا میتوانم برای چندین خودرو درخواست بدهم ؟

بله. شما میتوانید از خدمات سازمانی ما استفاده کنید. در این نوع از خدمات میتوانید برای همکاران یا همسایگانتان خدمات جمعی بگیرید و البته در زمان و هزینه ها هم صرفه جویی کنید .صفحه خدمات سازمانی ما را بخوانید .

آیا دومینو  گازوئیل هم توزیع میکند ؟

خیر در حال حاضر ماتنها بنزین را توزیع میکنیم .اما به زودی این خدمت به دومینو اضافه میشود.

چطور کارت های هدیه دومینو را خریداری کنم ؟

با مراجعه به بخش کارت های هدیه میتوانید آنها را خریداری کنید این کارت ها دارای کد مخصوص بوده و با استفاده از آن میتوانید بنزین به دوستان و کارکنان خود هدیه بدهید .

آیا میتوانم در دومینو کسب درآمد کنم ؟

 بله . شما به راحتی و با استفاده از سیستم همکاری در فروش دومینو میتوانید بدون محدودیت کسب درآمد کنید .برای این منظور به صفحه همکاری در فروش ما مراجعه کنید.